سبک میکاپ روز

برای آرایش صورت سبک ها و مدل های مختلف و خاصی وجود دارد که یکی از آنها میکاپ روز می باشد؛ همان طور که از نام آن پیداست به دلیل وجود روشنایی و نور خورشید در روز دارای ویژگی و متدهای مخصوص به خود است که در این بخش از خدمات میکاپ به آن خواهیم پرداخت.

ممکن است بسیاری از ما اصطلاح آرایش روز را که میان بانوان و میکاپ آرتیست ها مرسوم بوده مکرراً شنیده باشیم اما نکته مهم شناخت تفاوت ها و رعایت آنها در میکاپ روز است که باعث می شود تا با انتخاب آرایش مناسب بر اساس زمان و شرایط، چهره ما زیبایی و جذابیت بیشتری داشته باشد.

ضرورت تشخیص مدل آرایش

خانم ها همیشه در پی این هستند که آرایشی زیبا و مناسب داشته باشند ولی اغلب ممکن است نداند که چه آرایشی مناسب زمان و مکان مورد نظرشان است و یا حتی ممکن است با توجه به علاقه زیادی که به آرایش داشته اما در طول روز به سبک آرایش شب و برعکس بپردازند.

از این رو بهتر است برای انتخاب درست و افزایش جذابیت، قبل از انجام میکاپ برخی موارد اعم از سن، نوع پوست و زیبایی آن، محل حضور و شرایط جمع، نوع مهمانی، زمان آن و … را بررسی کرد چرا که هر یک آرایش، مدل مو و لباس مخصوص به خود را طلب می کنند.

میکاپ روز - شیرین جلالی

میکاپ روز – شیرین جلالی

لوازم و ابزار مناسب

برای آنکه بتوان در هر موقعیتی یک آرایش صحیح داشت انتخاب و استفاده از لوازم آرایش گوناگون ضروری و حائز اهمیت است.

جهت انجام یک میکاپ روز جذاب می بایست از پالت هایی با رنگ های مات و روشن بهره گرفت و برای سایه زدن از براش کوچک و سبک استفاده کرد تا چشم ها گیراتر و جذاب تر به نظر برسند.

در هر مرحله از این آرایش، مدل و رنگ ها بسته به سلیقه خود فرد است اما محدوده رنگ ها باید سبک، روشن و مشخص باشد همچنین تمامی لوازم استفاده شده بدون اکلیل و مات باشد در این صورت به زیبایی و شیک شدن میکاپ افزوده خواهد شد در واقع تفاوت عمده و اساسی این سبک در رنگ ها، مات و ملایم بودن آنها است.

خصوصیات و نکات آرایش مناسب در روز

  1. همان طور که در ابتدا ذکر شد به دلیل وجود نور خورشید استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب با رنگ پوست جهت زیر سازی این نوع آرایش ضروری و موجب آسیب کمتر به پوست می شود.
  2. استفاده از فوندیشن هایی که به هیچ عنوان پوست را براق نشان ندهد و بکارگیری پودر یا پنکیک هماهنگ با پوست برای صافی و یکدستی آن.
  3. برای آرایش ابروها از رنگ های مخالف با رنگ مو پیشنهاد نمی شود؛ در صورتی که مشکل زیادی ندارند بهتر است از مداد ابرو استفاده نشود و تنها به مرتب کردن آن اکتفا کرد.
  4. سایه های مناسب با رنگ چشم و در رنگ های دودی، خاکستری مات، گلبهی، صورتی و رنگ های ملایم دیگر در طول روز به دلیل انعکاس نور در چهره موجب شادابی و جلوه بیشتر می شود؛ در صورت تمایل به آرایش بیشتر می توان به مقدار کم از رنگ های گرم مانند زرشکی یا نارنجی روی سایه دودی استفاده کرد.
  5. استفاده از خط چشم های نازک، کوتاه و ظریف که ترجیحاً با یک مداد روی خط مژه و گوشه چشم کشیده و آن را مانند سایه باز می کنیم.
  6. ریمل زدن به گونه ای باشد که برس ریمل به مژه ها حالت داده تا تنها چشم ها شاداب تر به نظر آیند.
  7. بهترین رنگ ها برای رژگونه در این آرایش یک لایه نازک از رنگ های ملایم و کالباسی است.
  8. استفاده از رژ لب هایی با رنگ های مات، طبیعی، صورتی کم رنگ، گوشتی جلای بیشتری به چهره می دهد؛ اما در صورت تمایل به برق لب یا رنگ های شاین می توان از آنها در کنار سایه و پوست مات استفاده کرد.
  9. هایلایت صورت در این سبک از میکاپ در قسمت های گوشه داخلی چشم، بالای استخوان گونه، تیغه بینی و بالای لب استفاده می شود.

در نتیجه

درست است که مدل آرایش هم مانند انتخاب نوع لباس برای هر فرد امری کاملاً سلیقه ای است اما رعایت نکات آن موجب داشتن چهره ای مناسب و جذاب می شود؛ یکی از نکات آرایشی نیز توجه به میکاپ روز و تفاوت های آن می باشد.

بنابر این برای رسیدن به چهره ای زیبا و مناسب پیشنهاد ما به شما بانوان خوش سلیقه سرکار خانم شیرین جلالی یکی از میکاپ آرتیست ها و گریمور های متخصص در تهران با بیش از یک دهه سابقه در ارائه خدمات تخصصی گریم و میکاپ پیشرفته و همچنین میکاپ روز می باشد تا شاهد دریافت بهترین نتیجه و رضایت کامل از انتخاب خود باشید.

Call Now Button