آموزش گریم عروس - شیرین جلالی

آموزش گریم عروس - شیرین جلالی


آموزش گریم عروس در تهران

همان طور که می دانید گریم عروس نقش مهمی در زیبایی و متفاوت شدن چهره ایفا می کند و از اقدامات اساسی و لازم در میکاپ عروس می باشد به طوری که دوره های آموزش گریم عروس برای میکاپ آرتیست ها جهت اخذ مدرک معتبر و ورود به بازار کار برگزار می گردد.

یکی از نیاز ها و کارهایی که قبل از مراسم عروسی ضروری است و از دغدغه های مهم و اساسی عروس خانم ها می باشد انجام میکاپ و داشتن ظاهر زیبا و درخشان در با اهمیت ترین شب زندگی شان است. از این رو با توجه به این نیاز و اهم، آگاهی از نکات ضروری در گریم عروس با کمک به انتخاب یک میکاپ آرتیست حرفه ای و مطمئن باعث آسودگی خاطر و افزایش رضایتمندی دریافت کننده خدمات در این زمینه می شود.

با ما همراه باشید تا با قرار دادن اطلاعاتی چند در مورد جزئیات و آموزش گریم عروس در اختیار شما میکاپ آرتیست ها، عروس خانم های عزیز و علاقه مندان به یادگیری گریم و میکاپ حرفه ای عروس شما را در کسب اطلاعات مفید، لازم و انتخاب یک گریمور و آرایشگر حرفه ای یاری کنیم.

منظور از گریم عروس چیست؟

گریم فرایندی است که جهت متعادل سازی صورت و اجزای آن با استفاده از شیوه های سایه روشن انجام می گیرد و با ایجاد خطای دید موجب پوشاندن و دیده نشدن برخی مشکلات و ایرادات صورت و نشان دادن و برجسته کردن زیبایی های صورت می شود.

ضرورت گریم عروس و اهمیت گریمور حرفه ای

با انجام گریم حرفه ای و مناسب توسط آرایشگر و گریمور حرفه ای بجای آرایش های غلیظ، غیر طبیعی و بیش از حد چهره طبیعی تر جلوه خواهد کرد و آرایشی خاص تر و شیک تر خواهیم داشت.

میکاپ آرتیست های با تجربه و حرفه ای با شناخت آناتومی و نقاط قوت و ضعف چهره، مهارت در اصول گریم عروس و میکاپ، آشنایی با مدل های روز، چهره شناسی و انواع جنس، فرم و رنگ پوست، استفاده از وسایل و تکنیک های گریم عروس، زیبایی بی نظیر و رضایت کامل مشتریان را به ارمغان می آورند.

آموزش گریم عروس - شیرین جلالی

آموزش گریم عروس – شیرین جلالی

ابزار و وسایل مورد نیاز در گریم عروس

برای انجام یک گریم عروس حرفه ای و بی نقص نیاز به ابزار و وسایلی داریم که با توجه به مدل های متنوع گریم، نوع و شکل متفاوت پوست، صورت و نیاز هر چهره به انجام یک تکنیک خاص و متفاوت از آنها استفاده کنیم. این وسایل هر کدام دارای کاربرد هایی می باشند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

1- زیر ساز یا پرایمر:

برای جلوگیری از تعریق صورت، افزایش ماندگاری آرایش، یکدستی و آماده سازی پوست به منظور یک گریم حرفه ای نیازمند استفاده از یک پرایمر مناسب با پوست می باشیم. پرایمر های مختلفی برای انواع پوست و با کاربرد های مختلف در بازار موجود است که می توان از آنها بهره گرفت.

2- مرطوب کننده و آبرسان:

هر نوع پوستی مخصوصاً پوست های خشک نیاز به یک آبرسان خوب برای گریم بهتر و یا به اصطلاح خواب بهتر آرایش روی صورت دارند.

3- فوندیشن یا کرم پودر:

کرم پودر ها یکی از وسایل اصلی گریم در آرایش محسوب می شوند که از آن برای انجام کانتور یا بعد سازی صورت استفاده می شود و دارای رنگ های مختلف و در انواع مایع، رولی یا استیکی، خشک و …. با کاربرد های متفاوت در بازار قابل عرضه می باشند.

4- کانسیلر:

از کانسیلر ها با رنگ های بسیار متفاوت جهت پوشاندن و از بین بردن لک ها، جای جوش در صورت و تیرگی و گودی زیر چشم استفاده می شود.

5- پودر یا پنکیک:

برای صاف و یک رنگی و یک دستی پوست صورت به خصوص برای پوست های چرب استفاده می شود و همچنین دارای پوشانندگی و تناژ رنگی مختلف هستند.

6- پودر بیک یا اسپری تثبیت کننده:

برای ماندگاری و تثبیت نهایی بعد از انجام گریم لازم است که اسپری و پودر های فیکس کننده آرایش استفاده کرد. پودر بیک به اصطلاح برای پخته شدن و جلوگیری از جابه جایی هر مرحله از گریم استفاده می شود و موارد استفاده آن پس از زدن کانسیلر، کرم پودر و کانتور کردن صورت برای جلوگیری از چین و چروک های اطراف چشم، پیشانی و خط لبخند می باشد.

7- هایلایتر:

از هایلایتر ها برای حالت درخشندگی و برق طبیعی برای برخی نواحی صورت استفاده می شود که زیبایی خاص و دو چندانی به میکاپ و گریم خواهد داد. هایلایتر ها با تنوع تناژ رنگی و به صورت پودری، مایع، ژلی و استیکی در بازار موجود می باشد.

8- پودر کانتور:

معمولا در قالب پالت و دارای تناژ رنگی متفاوت هستند و از آن برای مواقعی که می خواهیم عملیات کانتور یا متعادل سازی فرم صورت را به صورت پودری و بدون استفاده از کرم پودر ها انجام دهیم استفاده می شود و برای پوست های چرب بسیار گزینه مناسبی می باشد.

9- قلمو یا براش، پد و اسفنج :

ابزار هایی هستند که از آنها برای پخش کردن، محو کردن سایه، کرم، پودر و… و انجام گریم در انواع مدل و سایز و کاربرد استفاده می شود.

مطالعه مقاله تکنیکهای گریم عروس و میکاپ عروس را نیز از دست ندهید !

همچنین وسایل دیگری مانند سایه ها و مداد ها برای گریم ابرو و لب و غیره

آموزش گریم عروس - شیرین جلالی

آموزش گریم عروس – شیرین جلالی

مراحل و نکات قابل توجه در گریم عروس

  1. تنظیم نور و صندلی استاندارد برای شروع کار و راحتی میکاپ آرتیست و عروس
  2. چهره شناسی، زیبایی شناسی و تشخیص این که چه مدل گریم و میکاپی با توجه به نوع چهره ، پوست و خواست عروس مناسب می باشد و زیبایی را دو چندان می کند.
  3. توجه به حساس بودن پوست و استفاده از لوازم متناسب با آن به منظور به تعادل رساندن و جلوگیری از بروز حساسیت و آزار در ساعات مراسم و متناسب با مدل میکاپ و گریم عروس
  4. اصلاح، پاکسازی و اسکراب، شستشو و آماده سازی پوست با استفاده از آبرسان ها و سرم های تقویتی و مناسب جهت لطافت پوست عروس
  5. استفاده از پرایمر یا زیرساز مناسب جهت صاف و یکدست کردن پوست
  6. پس از گذشت چند دقیقه از زدن پرایمر و خشک شدن آن، با استفاده از کانسیلر به پوشاندن عیوب و رفع هر گونه لک، جای جوش، سیاهی دور چشم و غیره می پردازیم.
  7. پخش و محو کردن کرم پودر مخصوص گریم و مناسب جنس و رنگ پوست عروس و یکسان سازی رنگ پوست صورت با گردن و بدن جهت جلوگیری از دو رنگی و ظاهر ناخوشایند.
  8. انجام کانتورینگ و سایه روشن جهت متعادل سازی اجزای صورت از جمله بینی، پیشانی،گونه ها، فک و چانه، لب ها و …. ، استفاده از رنگ یک یا دو درجه تیره تر از پوست برای ایجاد تو رفتگی و ایجاد سایه و استفاده از رنگ کانتور یک یا دو درجه روشن تر از پوست برای ایجاد برجستگی و نمایش بیشتر قسمتهایی که مایل به هایلایت آن هستیم.
  9. استفاده از رنگ های مناسب جهت گریم چشم و لب و فرم دهی به آنها با استفاده از سایه
  10. استفاده از پودر بیک یا اسپری فیکس کننده برای دوام بیشتر و تثبیت مراحل گریم و کانتور

در آخر

با توجه به مطالب و نکات گفته شده در مورد آموزش گریم عروس و اهمیت و ضرورت مرحله گریم در میکاپ عروس ، شما بزرگواران و سروران گرامی به خصوص عروس خانم های عزیز می توانید با آگاهی و دید بازتری گریمور و میکاپ آرتیست خود را انتخاب و با اطمینان خاطر کار گریم و میکاپ خود را به ایشان بسپارید.

اگر در جستجوی بهترین گریم عروس در تهران هستید میتوانید در سایت شیرین جلالی آن را بیابید و برای رزور بازدید عروس با ما در تماس باشید.

همچنین خانم شیرین جلالی متخصص گریم و میکاپ عروس با بیش از یک دهه سابقه با ارائه جدید ترین متد های روز دنیا و متنوع ترین سبک ها در زمینه میکاپ و گریم عروس در خدمت مشتریان گرانقدر و خوش سلیقه خود می باشند تا شب ماندگار و رویایی را برای شما عزیزان رقم بزنند.

با تشکر از این که تا پایان مطالعه چند دقیقه ای این مقاله با ما بودید.

نویسنده: فریبا ایرانفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button