آموزش میکاپ عروس در تهران - شیرین جلالی

آموزش میکاپ عروس در تهران - شیرین جلالی


آموزش گریم و میکاپ عروس در تهران

با پیشرفت و ایجاد تغییر و تحول در تکنیک های آرایشی، شاهد سبک های گریم و میکاپ متفاوتی نیز برای عروس هستیم که هر یک متدها و ویژگی های خاص خود را دارند. برای انتخاب صحیح و رسیدن به نتیجه مطلوب، آموزش میکاپ عروس در تهران و سایر شهر ها می تواند به این امر و تبدیل شدن به یک میکاپ کار حرفه ای کمک کند.

همان طور که می دانید ماندگاری یاد و خاطره ای فوق العاده از شب عروسی برای عروس خانم ها بسیار مهم است و دوست دارند با یادآوری آن تا همیشه شاهد بهترین شب و با شکوه ترین ظاهر خود باشند. یک میکاپ آرتیست خوب و حرفه ای این توانایی را دارد که اشکالات چهره را برطرف نماید و زیبایی صورت مشتری خود را دو چندان کند. این امر آنقدر ها نیز آسان نبوده مگر با آموزش های آرایش عروس به طور اصولی توسط متخصصان این حرفه.

بنابرین از شما سروران دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با معرفی مرکز زیبایی و آموزش میکاپ عروس در تهران با ما همراه باشید. اما برای داشتن آرایشی با سبک خاص، جذاب و زیباتر دیده شدن خود و عزیزانتان، آشنایی با برخی  اصول زیبایی، روش های میکاپ و نکات آرایشی برای عروس خانم های گرامی و افراد علاقه مند مفید بوده و خالی از لطف نیست.

ابزار و تجهیزات میکاپ عروس

لوازم آموزش میکاپ عروس شامل خط لب و رژ لب، خط چشم، ریمل و مژه مصنوعی، مداد و سایه ابرو، انواع سایه چشم، انواع فون و کرم پودر ها، پالت کانتور، انواع براش و اسفنج ها و ابزار پاکسازی پوست و …. هستند.

آرایش عروس که توسط میکاپ آرتیست انجام می گیرد در واقع بکارگیری از همین وسایل آرایشی و متد های سایه روشن است که جهت محو کردن عیوب صورت و ایجاد جلوه بیشتر چهره انجام می شود.

میکاپ مدل های متعدد و متفاوتی مانند خلیجی، مصری، لبنانی، عربی، اروپایی، هالیوودی، کلاسیک و غیره دارد. آرایشگر عروس بر طبق مهارت و تجربه خود و همین طور خواست مشتری تعیین می کند که کدام یک را اجرا نماید.

برای مشاهده تغییرات مثبت و رسیدن به زیبایی هر چه تمام تر انتخاب سبک و اجرای آن از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ به همین دلیل پیدا کردن آرایشگر عروسی و انتخاب آن دقت و حساسیت بالایی را طلب می کند.

آموزش میکاپ عروس در تهران - شیرین جلالی

آموزش میکاپ عروس در تهران – شیرین جلالی

مراحل و متد های میکاپ عروس

به طور کلی آرایش عروس از دو بخش متعالسازی به عنوان مهمترین قسمت میکاپ عروس که از طریق تکنیک های برطرف سازی عیوب انجام می گیرد و رنگ بخشیدن با ایجاد جلوه به وسیله لوازم آرایشی تشکیل می شود.

سبک های هایلایت برای اجرای آرایش های برجسته و براق تر به وسیله رنگ های شاین و پر رنگ و لولایت برای آرایش های ملایم با رنگ های مات و کم رنگ نیز در میکاپ شناخته شده هستند. که با توجه به سلیقه مشتری و تشخیص میکاپ کار انتخاب و اجرا می شوند.

در انجام میکاپ یک سری مراحل کلی و با اهمیت وجود دارد که برای هر یک از اجزای صورت نیازمند اجرای متد های مخصوص به خود است. در زیر به بیان برخی از آنها می پردازیم:

آماده سازی و زیر سازی پوست صورت

بعد از اینکه پاکسازی و اسکراب پوست انجام شد از پرایمر مناسب با نوع پوست استفاده می کنیم و چند دقیقه زمان می دهیم تا خشک شود. پس از آن با استفاده از فون و کانسیلر به زیر سازی صورت می پردازیم. از کرم پودر ها و پالت های کانتور به رنگ تیره و روشن نیز برای متعادلسازی و ﺑﻌﺪ دهی به صورت استفاده می کنیم.

اصلاح فرم ابرو

ابروها مانند یک قاب برای صورت عمل می کنند و نقش مهمی در زیبایی دارند؛ به وسیله یک مداد، سایه یا ژل ابروی نزدیک به رنگ ابروها به پر کردن نواحی خالی می پردازیم و نواقص آن را به نحوی که به هیچ عنوان به صورت یکنواخت، بیش از حد و غیر طبیعی نباشد برطرف می کنیم.

آرایش چشم ها

از انواع متد های سایه زدن متناسب با فرم و حالت چشم برای ایجاد حالت زیبا، گیرا و رفع عیوب چشم ها استفاده می کنیم و با ریمل مناسب، خط چشم و مژه های مصنوعی پر و حالت دار میکاپ چشم را به پایان می رسانیم. استفاده از سایه های روشن و صدفی یا هایلایتر در گوشه داخلی چشم باعث بیداری و گیرایی بیشتر چشم ها می شود.

لب ها

قبل از زدن رژ استفاده از یک پرایمر لب باعث افزایش ماندگاری رژ لب و برجستگی آن می شود. به کمک خط لب هم رنگ یا تکنیک های گریم می توان لب ها را فرم داده و برجسته کرد.

برجسته سازی گونه ها

در این مرحله بعد از برجسته سازی گونه ها با روش های گریم از یک رژگونه ای که دارای تناژ طبیعی است و متناسب با مدل آرایش است فقط برای رنگ بخشیدن به صورت عروس استفاده می کنیم.

اصلاح بینی

برای اصلاح فرم بینی و پوشاندن برخی عیوب آن با توجه به فرم بینی که در هر شخص متفاوت است از تکنیک های کانتور و رنگ های مات استفاده می کنیم.

آموزش میکاپ عروس در تهران - شیرین جلالی

آموزش میکاپ عروس در تهران – شیرین جلالی

ده نکته ضروری در میکاپ عروس

  1. انجام اپیلاسیون صورت یک الی دو روز پیش از میکاپ جهت برطرف شدن التهابات احتمالی ناشی از اصلاح
  2. لایه برداری و اسکراب پوست صورت و گردن قبل از انجام آرایش
  3. اساسی ترین نکته در آرایش عروس توجه به این است که شبیه خودتان باشید.
  4. با آرایشگر خود مشورت کنید و بر اساس ویژگی های چهره تان سبک و مدل میکاپ خود را انتخاب کنید.
  5. برای داشتن یک آرایش خوب، میکاپ آرتیست می بایست نوع پوست عروس و کاربرد ها و طریقه بکارگیری لوازم آرایش متناسب با آن را بشناسد.
  6. تمرکز بر روی آرایش یکی از دو اجزای چشم یا لب ها و دوری از میکاپ غلیظ این دو به طور همزمان
  7. هنگام اجرای سایه های اسموکی و تیره در آرایش چشم عروس، ابتدا پرداختن به میکاپ چشم و سپس میکاپ صورت موجب تمیزی و افزایش کیفیت میکاپ عروس می شود.
  8. در صورت تشخیص میکاپ آرتیست با توجه به سبک آرایش و اطمینان از عدم حساسیت، استفاده از لنز های رنگی به خاص و متفاوت بودن آرایش کمک می کند.
  9. توجه به آنچه که شما را زیباتر می کند به جای مد گرایی و سبکی که ممکن است سالها بعد زیبایی و ترند بودن خود را از دست بدهد.
  10. برای بی روح نشدن چهره از آرایش های بسیار بی رنگ و مات و جهت خارج نشدن از زیبایی طبیعی از آرایش های بیش از اندازه غلیظ دوری کنید.

در انتهای مطلب

بی شک یکی از با ارزشترین لحظه های زندگی همه ما روز عروسی و از مهمترین کارهای پیش از مراسم میکاپ عروس می باشد. همینطور از خدمات مهمی که در سالن های زیبایی ارائه می شود گریم و میکاپ عروس است. با توجه به این مسئله عروس خانم ها ترجیح می دهند سالن و آرایشگری را انتخاب کنند که از خدمات آن مطمئن باشند. از این رو آموزش میکاپ عروس در تهران و در بسیاری از شهرها دریچه ای را در برابر هنرجویان برای افزایش درآمد گشوده است.

خانم شیرین جلالی از مدرسان و میکاپ آرتیست های حرفه ای آموزش میکاپ عروس در تهران هستند که با بیش از یک دهه سابقه در ارائه به روز ترین و بهترین خدمات تخصصی میکاپ عروس در سبک های مختلف و با بهره گیری از برترین و معتبرترین مواد و برند های آرایشی مطابق با تکنیک، مهارت و تخصص بالای خود و همین طور میل و خواست مشتریان عزیز شب رویایی، چهره ای درخشان و بی نظیر برایشان رقم خواهند زد.

همچنین علاقه مندان می توانند سایر مقالات آموزشی را نیز در سایت شیرین جلالی مطالعه و یا جهت بهره مندی از آموزش های حضوری و غیر حضوری گریم و میکاپ با راههای ارتباطی ایشان تماس حاصل فرمایند.

از اینکه تا انتها همراه ما بودید کمال تشکر را داریم و امیدواریم این مطلب مورد توجه و استفاده شما همراهان عزیز قرار گرفته باشد.

لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده : فریبا ایرانفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button